گوناگون

ارزان‌ترین روش تماس حجاج اعلام شد


ارزان‌ترین روش تماس حجاج اعلام شد
گفتنی است در استفاده از سیم‌کارت‌های عربی هر دقیقه ۱۰۰۰ تومان هزینه می‌شود و در صورتی که از سیم‌کارت ایران با ایران تماس برقرار شود، هر دقیقه ۲۵۰۰ تومان لحاظ خواهد ‌شد.

بهترین و ارزان‌ترین روش تماس حجاج با خانواده‌شان در ایران روش تجمیعی و از طریق هماهنگی با اپراتور کشور است که دقیقه‌ای ۱۷۰ تومان محاسبه می‌شود؛ این امکان در اختیار زائران قرار گرفته تا اگر مایل باشند، تقاضای وقت کنند تا اپراتور در ایران شماره‌ی آن‌ها را در کشور بگیرد و با خانواده‌ها ارتباط برقرار کنند که هزینه‌ی برقراری این‌گونه ارتباط‌ها روی قبض تلفن ثابت زائران لحاظ خواهد شد.

به گزارش ایسنا زائران خانه خدا می‌توانند با مراجعه به رئیس کاروان خود درخواستشان را ارائه داده و ستاد مخابرات مستقر در مدینه و مکه با اپراتور تهران هماهنگ کرده و آن اپراتور برای ساعت مشخص به کاروان زنگ می‌زند و کاروان را به خانه زائر متصل می‌کند تا امکان صحبت متقاضی با خانواده فراهم شود‌.

همچنین از تمام زائران خواسته شده درصورت مفقود شدن سیم‌کارت‌های خود، موضوع را به سرعت گزارش دهند، چراکه این اتفاق موجب سوءاستفاده می‌شود و سیم‌کارت زائران پس از اطلاع دادن، قطع خواهد شد و اگر زائران تمایل داشته باشند، سیم‌کارت جدید در اختیارشان قرار داده می‌شود و هزینه‌ی صدور سیم‌کارت نیز در قبوض تلفن همراه آن‌ها لحاظ خواهد شد.

برای سهولت کار به سند سیم‌کارت و کارت ملی نیاز نیست و زائران می‌توانند با استفاده از کارت‌های شناسایی که در اینجا دارند، نسبت به انجام امور خود اقدام کنند. مراحل سوزاندن و صدور سیم‌کارت جدید ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

گفتنی است در استفاده از سیم‌کارت‌های عربی هر دقیقه ۱۰۰۰ تومان هزینه می‌شود و در صورتی که از سیم‌کارت ایران با ایران تماس برقرار شود، هر دقیقه ۲۵۰۰ تومان لحاظ خواهد ‌شد.

ناصر یوسف‌پور – سرپرست ستاد مخابرات در عربستان – درباره‌ی شایعه‌هایی مبنی هزینه داشتن خاموش و روشن کردن تلفن همراه در عربستان، تأکید کرد: این مسأله صحت ندارد و افراد هرچقدر تلفن خود را خاموش یا روشن کنند، هیچ هزینه‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت.

اکنون حدود ۱۸هزار سیم‌کارت در عربستان فعال هستند. هم‌چنین زائران می‌توانند از سیستم پیام کوتاه نیز استفاده کنند. همچنین طی ۱۲ روز ابتدایی آغاز مراسم حج، یک میلیون و ۶۵۰ هزار دقیقه مکالمه از طریق تلفن همراه و ثابت از ایران به کشور عربستان با موفقیت انجام شده است.

این میزان مکالمه طی ۸۹۰ هزار تماس گرفته شده از هموطنانمان با عربستان محقق شده است؛ در این مدت، ۵۸۰ هزار دقیقه مکالمه نیز به واسطه ۳۱۰ هزار تماس گرفته شده از عربستان با ایران، صورت گرفته است و درواقع یک هزار و ۱۰۰ کانال مستقیم با دو اپراتور عربستان برقرار شده و کیفیت مکالمات انجام شده طی تماس از ایران به عربستان، ۲۰ درصد بالاتر از مکالمات صورت گرفته از عربستان به ایران است.

اما تاکنون بیش از ۷۰ مراجعه از سوی زائران ایرانی به ستاد مخابرات در مکه و مدینه صورت گرفته، که از این تعداد ۲۵ عدد مربوط به اعلام مفقودی سیم‌کارت بود که بنا به درخواست مراجعان، ۱۵ سیم‌کارت جدید صادر و به متقاضیان تحویل داده شده است و از تمامی زائران درخواست شده تا درصورت مفقود شدن سیم‌کارت‌هایشان، این موضوع را به سرعت به مسوولان گزارش کنند تا مورد سوء استفاده سودجویان قرار نگیرد.

همچنین یوسف‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: به دلیل شلوغی و تراکم جمعیت زیاد و عملیات حج که به صورت فشرده است بین ۸۰ تا ۸۵ درصد سیم‌کارت‌های مفقودی و به سرقت رفته در مکه انجام می‌شود.

ارزان‌ترین روش تماس حجاج اعلام شد

persianv

مطالب مرتبط با ارزان‌ترين روش تماس حجاج اعلام شد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.