گوناگون

جوابیه معاونت صدا و پاسخ تبیان


جوابیه معاونت صدا و پاسخ تبیان

به دنبال درج خبری درباره جشن هفتادمین سالگرد تاسیس رادیو با عنوان «نمایشگاه سفال و صنایع دستی در جشن رادیو» جوابیه ای از طرف روابط عمومی صدا ارسال شده که در معرض دید خوانندگان قرار می گیرد: به اطلاع می رساند نمایشگاه مورد اشاره معرفی همکاران هنرمند و توانا در عرصه ای غیر از فعالیت های برنامه سازی در حوزه صدا بوده که در سایر نهادها نیز مرسوم است و در بخش مجزایی از محل بر گزاری جشن رادیو برپا شده است و کماکان ادامه دارد. در یادداشت فوق همچنین اشاره شده است: صندلی های جلویی که جایگاه میهمانان ویژه معاونت صدا بود تا پایان جلسه خالی ماند. این در حالی است که مدیران شبکه های رادیویی به احترام وزیر محترم صنایع که در رادیو حاضر شده بود دقیقی صندلی خود را ترک کرده اند. همچنین به اطلاع نویسنده مطلب فوق می رساند که همکاران محترم صدای جمهوری اسلامی بضاعت های فراوان داشته و دارند و نگارش این چنینی توهینی تلقی می شود، در این خصوص یاداور می شود هدیه ای به رسم یادبود به تمام همکاران پرداخت شده است که نویسنده از آن غافل است! جای بسی تاسف است که رسانه ای نظیر تبیان با سابقه فرهنگی شایسته اعتبار و منزلت خویش را فدای برداشت فردی نموده است که… با این توضیحات ضرورت دارد مطابق قانون مطبوعات و خبرگزاری ها نسبت به درج تمام مطالب فوق و بدون تعدیل در همان صفحه و همان اندازه اقدام نماید. 
به نظر می رسد موضوع به اندازه کافی روشن باشد. طبق روال معمول و رسم مألوف در همه ی نهادها و سازمان ها، از  رادیو انتظار می رفت که در جشن هفتاد سالگی به برگزاری نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای پژوهشی و علمی و نتیجه هفتاد سال تجربه آموزی در حوزه صدا اقدام کند و همچنین دستاوردهای مربوط به فناوری بخش صدا در معرض دید میهمانان قرار داده شود؛ اما ظاهرا بعد از هفتاد سال، هم دستاوردها مورد غفلت واقع می شود و هم برنامه سازی در رادیو یک هنر تلقی نمی شود و هنرهایی مثل سفالگری، نقاشی و گلدوزی و امثال آن در جشن هفتادمین سال تاسیس رادیو در اولویت هستند.
در حالی که روی صندلی های جلویی کاغذهایی چسبانده بودند که نوشته شده بود: مخصوص میهمانان ویژه، انتظار می رفت که یکی از این میهمانان ویژه شخص ریاست صدا و سیما باشد و البته این انتظار به حقی است چرا که جلسات ایشان با فیلمسازان و عوامل سیما در هر مناسبتی برگزار می شود اما در جشن هفتاد سالگی رادیو جایگاه ایشان تا پایان مراسم خالی ماند و این انتظار برآورده نشد.
 
سایت تبیان به دلیل پایبندی و تعهدی که به اخلاق رسانه ای دارد متن جوابیه ی مذکور را بدون کم و کاست درج کرده و عکس های دیگر را در معرض قضاوت کاربران محترم قرار خواهد داد.
ضمن تبریک هفتادمین سالگرد تاسیس رادیو به اهالی آن امید واریم رسانه ای مثل رادیو که همواره در انتقادهای تند و تیز از دیگران پیشگام بوده، سعه صدر بیشتر و اعتماد افزون تری نسبت به همکاران رسانه ای خود پیدا کند.
عکس هایی از  بخش جنبی این مراسم :
نمایشگاه صنایع دستی در جشن هفتاد سالگی رادیو
نمایشگاه صنایع دستی در جشن هفتاد سالگی رادیونمایشگاه صنایع دستی در جشن هفتاد سالگی رادیونمایشگاه صنایع دستی در جشن هفتاد سالگی رادیو

مطالب مرتبط:برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سفال در جشن رادیو

جوابیه معاونت صدا و پاسخ تبیان

مطالب مرتبط با جوابیه معاونت صدا و پاسخ تبیان


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.