گوناگون

فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران حرفه‌ای است

فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران حرفه‌ای است

«حمدان» گفت:فیلم‌ها و فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران کاملا حرفه‌ای است و در آینده نزدیک در فعالیت‌های سینمای فلسطین نیز تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار فارس،مسئول تبلیغات حماس «حمدان» در گفت و گو با کمیته روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با بیان مطلب بالا افزود: فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران بر روی جوانانی که می‌خواهند محنت‌های ملت فلسطین را به نمایش در آورند، تاثیر خوبی خواهد داشت.

وی با اشاره به غرفه حماس در جشنواره فیلم کوتاه گفت: با توجه به اینکه حماس در کلیه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری فعالیت می‌کند و همچنین حماس به مقوله فرهنگی اهتمام ویژه‌ای داشته، امسال در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور یافته است.

وی ادامه داد: در حال حار در فلسطین مراکز و مؤسسات فرهنگی بسیاری فعالیت می‌نند و بسیاری از رهبران حماس چه آنهایی که شهید نشده‌اند و چه آنهایی که در قید حیات‌اند از روشنفکران و انسان‌های فرهنگی هستند.

مسئول تبلیغات حماس با بیان اینکه در فلسطین مرحله‌ای داریم که به آن ادبیات زندان می‌گوییم، گفت: این ادبیات بر روی فرهنگ فلسطین تاثیر گذاشته و بخش فرهنگی فلسطین را باور کرده است و می‌بینیم بسیاری از رهبرانی که اسیر بودند، ذوق و سلیقه‌هایشان به اوج رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که حماس از نظر فرهنگی در رتبه اول بین تمام موسسات فلسطینی قرار دارد، تصریح کرد: توجه حماس به عرصه فرهنگ برای تربیت و پرورش نسل جدید فلسطین در زمینه عشق و علاقه به فرهنگ شهادت‌طلبی است.

وی درباره فعالیت‌ فرهنگی و فیلم حماس گفت: حماس فعالیت خود را پس از انتفاضه اول یعنی بعد از تاسیس جنبش مقاومت اسلامی حماس شروع کرده است و بسیاری از جوانان در عرصه فیلم و سینما فعالیت کرده و دست به نوآوری زده‌اند.

وی افزود: امروزه می بینیم که بسیاری از مجریان که در سینماهای کشورهای عربی فعالیت می‌کنند اصلیتشان فلسطینی است زیرا محنت‌های زیادی گریبان ملت فلسطین را گرفته و باعث شده کسانی که در بخش سینمایی فعالیت می‌کنند اهتمام ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.

وی درباره زمینه قصور فعالیت فیلمسازان جوان ایران در فلسطین مانند کشور لبنان، گفت: وضعیت فلسطین با لبنان متفاوت است. لبنان یک حاکمیت مستقل دارد و به او حمله شده بود اما فلسطین اینگونه نیست و سازمان ملل آمریکا و رژیم صهیونیستی در آن حکومت می‌کنند به گونه‌ای که مسئله ورود و خروج خود فلسطینی‌ها نیز با مشکل مواجه است.

وی اظهار داشت: راهکارهایی برای تبیین محنت‌های مردم فلسطین از طریق فیلم و سینما وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد به عنوان مثال می‌توان از اردوگاه‌های سوریه و لبنان وارد فلسطین شد و یا داستان‌هایی درباره فلسطین و دیوار حائلی که وجود دارد، ساخت.

مسئول تبلیغات حماس به کنفرانس مدیرکل دفتر وزارت فرهنگ و ارشاد فلسطین که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: انتشارات با رایزنی‌ها و گفت و گوهایی که با مسئولان فرهنگی و سینمای جوانان ایران دارد، زمینه فعالیت‌ها گسترش خواهد یافت.

وی ابراز داشت: در ورد اکران فیلم‌های در فلسطین نیز رایزنی‌هایی خواهیم داشت که بستگی به طرفی که از سوی ایران و فلسطین تهیه و تنظیم خواهد شد دارد.

وی گفت: در غرفه حماس سعی داریم از طریق CD، جزوه، کتاب و تصاویر حماس را به مرد ایران و دیگر کشوهای شرکت‌کننده در جشنواره معرفی کنیم و از فعالیت‌هایی که برای خانواده شهدا، جوانان و کودکان در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری انجام می‌دهد، بگوئیم.

مسئول تبلیغات حماس افزود: همچنین چند تن از کارگردانان و فیلمسازان فلسطین در غرفه حماس حضور خواهند داشت تا با کارگردانان ایران دیدار و گفت و گو کنند.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۳۰ آبان تا ۵ آذر توسط اجمن سینمای جوانان ایران در تهران و همزمان در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و کردستان برگزار می‌شود.

فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران حرفه‌ای است

مطالب مرتبط با فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران حرفه‌ای است


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.