گوناگون

بزرگداشت موریس ژار در جشنواره اوزاکا

بزرگداشت موریس ژار در جشنواره اوزاکا
موریس ژار

شانزدهمین جشنواره فیلم‌های اروپایی اوزاکا با تقدیر از موریس ژار آهنگساز سرشناس که در سال جاری درگذشت از ۱۹ نوامبر در ژاپن آغاز می‌شود.

سایت خبری سینمای اروپا اعلام کرد: در این جشنواره غیر رقابتی ۱۰ فیلم اروپایی برای نخستین بار در جهان به نمایش درمی‌آیند. این جشنواره با نمایش فیلم بلژیکی “اتاق زیر شیروانی” ساخته اریک وان لوی افتتاح خواهد شد.
نمایشگاه عکس کریس دویته عکاس سینمای بلژیک و بزرگداشت موریس ژار آهنگساز نامدار فرانسوی که ماه مارس امسال درگذشت، از دیگر برنامه‌های جشنواره فیلم‌های اروپایی اوزاکا است. این جشنواره ۲۳ نوامبر به پایان خواهد رسید.۹ فیلم دیگر جشنواره عبارتند از “آفتاب‌پرست” کریستینا گودا از مجارستان، “همانگونه که خداوند فرموده” گابریله سالواتوره از ایتالیا، “عشق تندوری” الیور پائولوس از سوئیس، “سرباز کوچک” آنت اولسن از دانمارک، “استرلا” پانوس کوتراس از یونان، “مبادله” نیکلای مارگینیانو از رومانی، “وقت مردن” دوروتا کدزیروفسکا از لهستان، “غریبه‌ها” ونتورا پنوز از اسپانیا و “خانه” یان آرتو برتران از فرانسه.
بخش‌های جنبی مرور آثار سه دهه اخیر سینمای هلند و انیمیشن‌های لیتوانی از دیگر برنامه‌های این جشنواره است. نمایشگاه عکس کریس دویته عکاس سینمای بلژیک و بزرگداشت موریس ژار آهنگساز نامدار فرانسوی که ماه مارس امسال درگذشت، از دیگر برنامه‌های جشنواره فیلم‌های اروپایی اوزاکا است. این جشنواره ۲۳ نوامبر به پایان خواهد رسید.

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

 

بزرگداشت موریس ژار در جشنواره اوزاکا

مطالب مرتبط با بزرگداشت موريس ژار در جشنواره اوزاکا


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.