گوناگون

مصاحبه تایم با جی جی آبرامز : من آن مهارت را ندارمجی جی آبرامز


مصاحبه تایم با جی جی آبرامز : من آن مهارت را ندارم


سینمای ما – جفری جاکوب آبرامز معروف به جی.جی. آبرامز، برنده جوایز امی و گلدن گلاب متولد ۲۷ ژوئن ۱۹۶۶، بازیگر، مجری و تهیه کننده، کارگردان و فیلمنامه نویس برنامه‌های تلویزیونی و بنیانگذار بنیاد تهیه کنندگان، «Bad Rabat» می‌باشد. او کارگردانی فیلم‌های «مأموریت غیرممکن ۳» و فیلم «سفر ستاره‌ای» را در کارنامه خود دارد. آبرامز متولد نیویورک بوده و در لس‌آنجلس بزرگ شده است. وی فرزند تهیه‌کننده تلویزیون جرالد دبلیو آبرامز و دستیار تهیه‌کننده کارول، مادرش می باشد. وی در مصاحبه با هفته‌نامه تایم به پرسش‌های آن پاسخ گفته است.

▪ آیا شما به عنوان یک طرفدار «سفر ستاره‌ای» بزرگ شدی؟
«سفر ستاره‌ای» به لحاظ احساسی تا حدودی به من نزدیک بود، اما هرگز با شخصیت‌های فیلم «سفر ستاره‌ای» ارتباطی نداشتم. اما فیلمی که بیشتر از همه دوست داشتم، «منطقه گرگ و میش» بود. در هر اپیزود فیلم، رودسرلینگ شما را به دیگران و تعدادی از بازیگران و شخصیت‌ها معرفی می‌کرد که اغلب افراد ورشکسته در حال مبارزه را به طریقی مورد توجه قرار می‌داد.

▪ تاکنون فیلم‌های تلویزیونی مهم و یکدستی ارایه کرده‌اید، اما کارهای سینمایی باعث برجسته شدن کارهای تلویزیونی شما شد. آیا تلویزیون از ایده‌های تازه و نو، استقبال بیشتری می‌کند؟
از آنجایی که در ساختن فیلم، ریسک بودجه و نیز هزینه‌های سینما افزایش می‌یابد، بنابراین بسیار مشکل است که فرصت‌هایی را برای آن دسته از خلاقیت‌های ریسک‌پذیری در فیلم‌ها پیدا کنید، اما در حال حاضر و از هم اکنون معتقدم تلویزیون جایی است که هر داستان غیرمنتظره و غیرمترقبه را بتوان در آن به نمایش در آورد.

▪ تا چه حد در فیلم به فلسفه خالق «سفر ستاره‌ای»، جن رودن بری وفادار ماندی؟
زیبایی اثری که او به وجود آورده بود حس خوبی از خوشبینی و وارونگی را تداعی می‌کرد. جن رودن بری، نویسنده اصلی داستان استارتریک با چنان ظرافتی انسان را به آینده می برد که واقعاً تمایل دارید در آن فضا زندگی کنید و بیشتر از همه آن فیلمهایی که دیده اید شما را جذب می کند، نه مانند فیلمهایی که فقط بخواهی از آن عبور کنی. و این فقط به دلیل وفاداری به اصل متن فلسفی وی می باشد که در فیلم لحاظ شده است.

▪ آیا تمایلی به کارگردانی بخش‌های پایانی آن دارید؟
این برای من افتخاری است که برگردم و پایان آن را کارگردانی کنم، اما جک بندر که خود از چیره‌دستان عرصه سینما و تلویزیون می باشد، قسمت پایانی را کارگردانی خواهد کرد.

▪ آیا شما یک کمدین، برخاسته از کتاب کلیشه ای هستید؟
من هرگز یک کمدین متعصب و خشک نبوده و نیستم. مسخره است چنانچه نوع کارهای کمدی من با آنچه در بچگی می‌دیدم متفاوت باشد.

▪ دو فیلم را به تازگی کارگردانی کرده‌اید. آیا توانسته‌اید سبک و روشی را به نام خود یعنی جی.جی.آبرامز بر جای بگذارید؟
من سبک خاصی ندارم. افرادی خاص هستند که تعریفی خاص از آثار خود دارند. بنابراین کافی است شما فقط ۳۰ ثانیه از هر فیلمی را ببینید، به شما خواهد گفت که چه کسی این فیلم را ساخته است. اما من آن مهارت را ندارم.

▪ فیلمهای شما کمتر درباره جزایر اسرارآمیز می‌باشد و در نتیجه دانشمندان را بیشتر از همه به مسایل روزمره و خانوادگی مشغول می‌کند، چرا؟
از آنجا که صحبت در خصوص خانواده در تلویزیون بیشتر رواج دارد، بهترین نمایش آن است که با مسایل خانوادگی پایان پذیرد. زیرا شما در حالی از داستان ارتباطات میان افراد صحبت می‌کنید که درعین حال چگونگی رشد شخصیت‌ها را نیز در نظر می‌گیرید.

▪ آیا برنامه‌ای برای تهیه دیگر سریال‌های تلویزیونی دارید؟
من طرحی در نظر دارم. شبیه داستان رمانتیک و کمدی که با قدری اکشن همراه است.

▪ دوست‌داشتنی‌ترین پلان‌ها و صحنه‌های دوگانه از فیلم‌های هنری‌تان چه چیزهایی هستند؟
یکی از آنها پلان پایانی «سیاره میمون‌ها» می باشد که متوجه می‌شوید او هرگز به خانه نمی‌رسد، زیرا همان جا خانه اوست.منبع :
روزنامه قدس       

       

       

به روز شده در :
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ – ۱:۲۲

مصاحبه تایم با جی جی آبرامز : من آن مهارت را ندارم

Jahan Cinemaema

مطالب مرتبط با مصاحبه تایم با جی جی آبرامز : من آن مهارت را ندارم


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.