گوناگون

آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی نقاشی تهران

آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی نقاشی تهران

نقاشی پنجمین مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی نقاشی تهران ۲۷ آبان با حضور تنی چند از مسؤولان کانون و همکاران در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جواد ارجمندفر مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری در این مراسم با ارایه گزارشی گفت: ۲۰۰۳۰ اثر از ۱۵ کشور جهان و ۲۵ استان کشور با موضوع «من و اسباب‌بازی‌هایم» به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد که ۹۵۵ اثر به مرحله نهایی راه یافت.
نمایشگاهی از آثار برگزیدگان، از ۲۷ آبان تا ۱۰ آذر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری واقع در خیابان حجاب دایر خواهد بود و در کنار این نمایشگاه فعالیت‌های هنری نقاشی، کلاژ، صورتک‌سازی و نمایش فیلم از ساعت ۹ تا ۱۷ به کودکان و نوجوانان ارایه می‌شود.
وی افزود: هیأت داوران این دوره از مسابقات، از مجموع ۵۹۶ اثر، ۴۲ اثر را شایسته مدال طلا، ۶۷ اثر را شایسته مدال نقره، ۹۰ اثر را شایسته مدال برنز و ۳۹۷ اثر را شایسته دیپلم افتخار دانست.
ارجمندفر گفت: نمایشگاهی از آثار برگزیدگان، از ۲۷ آبان تا ۱۰ آذر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری واقع در خیابان حجاب دایر خواهد بود و در کنار این نمایشگاه فعالیت‌های هنری نقاشی، کلاژ، صورتک‌سازی و نمایش فیلم از ساعت ۹ تا ۱۷ به کودکان و نوجوانان ارایه می‌شود.
مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری یادآور شد در مراسم اهدا ی جوایز به برگزیدگان، که روز ۷ آذر برگزار می‌شود، کاتالوگی از نقاشی کودکان و نوجوانانی که مدال‌های طلا، نقره و برنز دریافت کرده‌اند، توزیع خواهد شد.
سیدحسین وزیری معاونت پژوهش کانون نیز در این مراسم اظهار داشت: هنر ذاتی است و در آثار تجسمی که نمونه بارز آن نقاشی است، تجلی می‌کند. او همچنین گفت به نظر ما همه آثار برنده و درجه یک هستند زیرا هر اثر را یک فرد با ویژگی‌های خاص خود خلق می‌کند که این زمینه‌ای برای رشد و تشویق آنان است.
وی افزود: هنرمندان و نقاشان بزرگ از بین همین بچه‌ها برخاسته‌اند و ما باید قدر این کودکان را بدانیم و تلاش کنیم آنها مسیرشان را پیدا کنند تا راه برایشان هموار شود. این رسالت ماست برای شکوفایی اندیشه و خلاقیت آنها.

 

آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی نقاشی تهران

مطالب مرتبط با آغاز به كار نمايشگاه بين‌المللي نقاشي تهران


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۷ بهمن ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.