گوناگون

«رضا ناجی» بهترین بازیگر مرد جایزه‌ی «آسیاپاسفیک» شد

«رضا ناجی» بهترین بازیگر مرد جایزه‌ی «آسیاپاسفیک» شد

رضا ناجی

سینمای ایران در دومین دوره‌ی جوایز سینمایی «آسیا پاسیفیک» در سال ۲۰۰۸ موفق به دریافت دو جایزه شد.
 دومین دوره‌ی مراسم اعطای جوایز سینمایی «آسیاپاسیفیک» در استرالیا برگزار شد.
در مراسم امروز رضا ناجی که برای فیلم «آواز گنجشک‌ها» نامزد بهترین بازیگر مرد شده بود توانست جایزه‌ی این بخش را برای خود به‌دست آورد.
وی پیش از این جایزه‌ی خرس نقره‌ای جشنواره‌ی فیلم «برلین» را برای بهترین بازیگر مرد کسب کرده بود تا به این ترتیب پرافتخارترین بازیگر سینمای ایران در عرصه‌ی بین‌المللی نام بگیرد.
امروز هم‌چنین فیلم مستند «تینار» ساخته‌ مهدی منیری به‌جهت تلاش چشم‌گیر در جهت ترویج و حفظ تنوع فرهنگی جایزه‌ی یونسکو را به‌دست آورد.
طبق اعلام اسکرین دیلی، هیات داوران اعلام کردند که این فیلم بازتاب قدرتمندانه‌ای از زندگی روستایی در مناطق کوهستانی ایران است.
فیلم «لاله» از قزاقستان ساخته‌ی «سرگئی دوورتسوی» توانست افتخارات بین‌المللی خود را ادامه دهد و عنوان بهترین فیلم را از جوایز آسیاپاسیفیک به‌دست آورد. این فیلم پیش از این جایزه‌ی نوعی نگاه جشنواره‌ی کن و هم‌چنین جوایز متعددی از جشنواره‌ی توکیو، لندن، زوریخ را به‌دست آورد.
ناجی پیش از این جایزه‌ی خرس نقره‌ای جشنواره‌ی فیلم «برلین» را برای بهترین بازیگر مرد کسب کرده بود تا به این ترتیب پرافتخارترین بازیگر سینمای ایران در عرصه‌ی بین‌المللی نام بگیرد.
فیلم انیمیشن «والتز بابشیر» از اسرائیل ساخته‌ی «آری فولمن» که جنایت ارتش رژیم صهیونیستی را به تصویر کشیده است جایزه‌ی بهترین فیلم انیمیشن را به‌دست آورده است.
دربخش بهترین فیلم مستند بلند «۶۳ سال بعد» از کره جنوبی ساخته‌ی «کیم دونگ وان» توانست جایزه‌ی اول را به خود اختصاص دهد. در بخش بهترین فیلم کودک «بالن قرمز» از استرالیا اثر برتر نام گرفت.
«نوری بیلگ سیحان» کارگردان سرشناس ترکیه برای فیلم «سه‌میمون» جایزه‌ بهترین کارگردانی را کسب کرد.
جایزه‌ی بهترین فیلمنامه به «سوها عارف» و «اران ریکلس» برای فیلم «درخت لیمو» تعلق گرفت. این فیلم هم‌چنین جایزه‌ی بهترین بازیگر زن را برای «هیام عباس» به همراه آورد.
دربخش فیلمبرداری جایزه‌ی آسیاپاسیفیک به «لی موگائه» از کره جنوبی برای فیلم «خوب، بد، عجیب» اختصاص یافت.
جایزه‌ ویژه‌ی هیات داوران نیز به فیلم «آون قرمز» از چین ساخته‌ی «کای شانگ جون» و فیلم «زندانی» از هند ساخته‌ی پریاس گوپتا تعلق گرفت.
دراین مراسم بیش از ۷۰۰ سینماگر از اروپا، آمریکا و آسیا شرکت کردند.
منبع : ایسنا

«رضا ناجی» بهترین بازیگر مرد جایزه‌ی «آسیاپاسفیک» شد

مطالب مرتبط با «رضا ناجي» بهترين بازيگر مرد جايزه‌ي «آسياپاسفيك» شد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۶ دی ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.