گوناگون

حیات تا کی روی زمین باقی خواهد ماند؟

حیات تا کی روی زمین باقی خواهد ماند؟

این طور گمان می شود که زمین تا ابد وجود خواهد داشت. درحالی که می دانیم زمین حدود ۵ر۴ میلیارد سال پیش شکل گرفته است و حدود ۵ر۷ میلیارد سال دیگر نیز نابود خواهد شد: زمانی که خورشید به یک غول سرخ بدل شود و احتمالا زمین را نابود کند.
غول سرخخورشیدی که به غول سرخ تبدیل شده است، از افق زمین سوخته طلوع می کند!ولی زمانی خواهد رسید، خیلی وقت قبل از اینکه خورشید غول سرخ شود، که آب و هوای زمین دیگر غیرقابل زیست نباشد. بنظر می رسد دمای زمین همین طور آهسته آهسته در حال افزایش است و بسیار زودتر از غول سرخ شدن خورشید، داغ خواهد شد.
زمین مذابخورشید زمین را ذوب خواهد کرد.این بدان دلیل است که انرژی خروجی از خورشید رفته رفته در حال افزایش است. البته نه آنقدر سریع که در طول حیات ما تغییری در آب و هوا ایجاد کند، حتی در طی میلیونها سال تغییر محسوسی نخواهد داشت. ولی در هزاران میلیون سال خود را نشان خواهد داد.مدلی که توسط پژوهشگران در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا محاسبه شده است نشان می دهد که انرژی حاصل از خورشید، زمین را آنقدر گرم می کند که تمام اقیانوسها را پس از یک میلیارد سال تبخیر می نماید.
ولی این تنها پایان یک سلسله اتفاقات ناگواری است که با افزایش انرژی خروجی از خورشید سیاره ی ما را تهدید می کند.
با گرم شدن آب و هوا، چرخه ی هوازدگی سنگهای سیلیکات تسریع می شود و تمام دی اکسید کربن موجود در جو زمین را مصرف خواهد نمود و همینطور کربنات کلسیم موجود در اقیانوس ها. بدون دی اکسید کربن، گیاهان نخواهند توانست به حیات ادامه دهند و در نتیجه همه موجودات خواهند مرد.
براساس محاسبات ایشان، زمین تا ۴ میلیارد سال دیگر قابل زیست خواهد بود.
 

منبع:

http://www.universetoday.com/
 

ترجمه:

ا.م.گمینی

حیات تا کی روی زمین باقی خواهد ماند؟

مطالب مرتبط با حیات تا کی روی زمین باقی خواهد ماند؟


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۷ آذر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.