گوناگون

میوه ای مفید جهت کم خونی و کمبود اشتها

 
مرتضی صفوی ،متخصص تغذیه افزود: انجیر میوه‌ای مقوی و شیرین است که در قرآن به آن قسم خورده شده است. ۵۰ درصد انجیر خشک را قند تشکیل می‌دهد که منبع خوبی از پتاسیم،منیزیم،کلسیم،فسفر و ویتامین‌ های C ، B ، A است.
وی گفت: انجیر منبع غنی از فیبر غذایی غیرمحلول لیگنین است که نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد. از انجیر می‌توان در رژیم‌های غذایی خاص مثل رژیم کم‌چربی، کم‌سدیم‌، پرفیبر، کاهش وزن و دیابتی استفاده کرد.
این متخصص تغذیه افزود: انجیر سدیم و چربی ندارد و مانند سایر میوه‌ها بدون کلسترول است. ۴۰ گرم انجیر تازه یا یک چهارم لیوان انجیر معادل یک واحد میوه است و ۱٫۵ عدد انجیر خشک معادل یک واحد میوه یا ۱۵ گرم کربوهیدرات است.
وی گفت: انجیر ، فیبر غذایی بالایی دارد که هر واحد آن ۲۰ درصد نیاز روزانه را تامین می‌کند. انجیر یش از سایر میوه‌ها املاح دارد.در هر ۴۰ گرم انجیر تازه ۲۴۴ میلی‌گرم پتاسیم (۷ درصد نیاز روزانه)، ۵۳ میلی‌گرم کلسیم و ۱٫۲ میلی‌گرم آهن (۶ درصد نیاز روزانه) وجود دارد.
صفوی افزود: انجیر از نظر طب قدیم ایران، گرم، تعرق بدن را زیاد،ادرارآور،حرارت بدن را کاهش می‌دهد، چاق‌کننده و برای آنها که می‌خواهند وزن اضافه کنند،بسیار مفید است.

سیمرغ

 

 

 


مطالب مرتبط با ميوه اي مفيد جهت کم خوني و کمبود اشتها


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.