گوناگون

تعدادمتخصصان سرطان درکشور،نصف استانداردجهانی است

تعدادمتخصصان سرطان درکشور،نصف استانداردجهانی است
رییس انجمن سرطان ایران با اشاره به رشد فزاینده سرطان در کشور طی دو دهه آینده از مسئولان وزارت بهداشت خواست تا با تنظیم استراتژی مقابله با سرطان از هم اکنون برای مقابله با این بیماری برنامه ریزی کنند.

دکتر عبدالله فضل علی زاده به مناسبت برپایی «پنجمین همایش انجمن سرطان ایران» که ۲۸ تا ۳۰ در مرکز همایش‌های رازی تهران برپا می‌شود، سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: ما برای برنامه ریزی صحیح به داشتن آمار دقیقی از ابتلا به انواع سرطان‌ها در کشور نیازمندیم و برای رفع این معضل، وجود یک مرکز ملی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل انواع آمار سرطان‌ها به شدت احساس می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر تنها ۳۰۰ آنکولوژیست (متخصص درمان سرطان) در کشور مشغول به فعالیتند که بر اساس استانداردهای موجود می‌بایست، این رقم به ۶۰۰ نفر افزایش یابد.

به گفته رییس انجمن سرطان ایران، با توجه به ریزش این افراد طی سالهای آتی بر اثر بازنشستگی، کهولت سن و … از یک سو و از سوی دیگر افزایش تعداد بیماران سرطانی، نیازمند تربیت نیروی انسانی بیشتری در این زمینه و نیز ایجاد و تجهیز مراکز درمان سرطان هستیم.

وی تصریح کرد: طبق آمارهای موجود، تعداد بیماران سرطانی از ۱۱ میلیون و ۸۰۰ نفر در سال ۲۰۰۵ با ۵۵ درصد رشد به تعداد ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.

به گفته دکتر فضل علی زاده، تعداد ویزیت آنکولوژیست‌ها از ۳۸ میلیون بیمار در سال ۲۰۰۵ به ۵۷ میلیون در سال ۲۰۲۰ می‌رسد.

وی با تاکید براین که مراجعات زودهنگام به پزشک و اجرای برنامه‌های دقیق درمانی، شانس رهایی از بیماری و ادامه زندگی عادی را برای بسیاری از بیماران افزایش می‌دهد، بر گسترش اطلاع رسانی در این حوزه تاکید کرد.

دکتر فضل علی زاده گفت: پنجمین همایش سالانه انجمن سرطان، همگام با اهداف انجمن سرطان ایران که افزایش آگاهی عموم و بهبود روش‌های صحیح زندگی سالم برای جلوگیری از پیش زمینه‌های ابتلا به سرطان در جامعه است، ‌برپا می‌شود. ارایه اطلاعات جدید پیرامون این رشته از سوی متخصصان و نخبگان این رشته در کنار طرح و بررسی معضلات از اهداف این همایش به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط با تعدادمتخصصان سرطان دركشور،نصف استانداردجهاني است


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.