گوناگون

تغییر مسیر هدایتی پس از پیروزی مقابل فولاد

هر چند پیروزی مقابل فولاد پس از دو شکست متوالی حکم یک مسکن آرامبخش را برای هواداران پرسپولیس ایفا کرد و موجب شد مدیریت باشگاه حداقل تا پیش از بازی روز پنجشنبه مقابل مس کرمان، بدون احساس فشارهای رسانه ای تغییر در کادر فنی را بررسی کند؛ اما گریزی از این واقعیت نیست که افشین پیروانی حتی در صورت تکرار این پیروزیها تا پایان فصل روی نیمکت سرخ دوام نمی آورد و به محض یک تساوی یا شکست دیگر، جایگاه او به خطر خواهد افتاد. لوکابوناچیچ که به تازگی از النصر امارات اخراج شده، دم دستی ترین و محتمل ترین گزینه هیأت مدیره پرسپولیس برای جانشینی افشین پیروانی بود.

در واقع چنانچه قرمزها با هر نتیجه ای غیر از پیروزی هفته بیست و دوم را پشت سر می گذاشتند، امضای قرارداد با «لوکا» از آنجا که فرصتی برای مذاکره با سایر گزینه ها در دست نبود، قطعی به نظر می رسید، اما حالا ورق کاملاً برگشته است. دقایقی پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس، عباس انصاری فرد در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرد لوکابوناچیچ هیچ شانسی برای تصاحب نیمکت قرمز ندارد و افشین پیروانی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این در حالی بود که مدیرعامل تازه وارد و حسین هدایتی، رئیس هیأت مدیره در آخرین جلسه خود پیش از بازی با فولاد، بر سر اعلام رسمی سرمربیگری «لوکا» در صورت عدم نتیجه گیری پرسپولیس در این مسابقه به توافق رسیده بودند.حسین هدایتی به عنوان تأمین کننده اصلی هزینه جذب مربی خارجی به دلایل مختلف چندان مایل به امضای قرارداد با «بوناچیچ» نبود و ترجیح می داد به دلیل مانور بیش از حد رسانه ها روی نام این مربی، سیر دیگری را طی کند.

از سویی «لوکا» و مدیر برنامه ایرانی اش به خوبی از شرایط بغرنج پرسپولیس آگاه بودند و به همین دلیل شروط ویژه ای را جهت عقد قرارداد ذکر کردند. لوکا برای اخراج بازیکنان بی انضباط اختیار تام می خواست و حاضر نبود ۵۰ هزار دلار از درخواست ۸۰۰ هزار دلاری اش را نادیده بگیرد.

به این ترتیب سیاست کلی مدیران پرسپولیس پیش از بازی با فولاد این طور شکل گرفت: «اگر برنده شویم لوکا را معرفی نمی کنیم و رایزنی برای جذب یک سرمربی بزرگ خارجی را آغاز خواهیم کرد.»

پرسپولیس بازی را برد و لبخند کمرنگ اما معنی دار نقش بسته روی چهره افشین پیروانی حاکی از بقای موقت او بود.و حالا تلاشها برای توافق با یک نام بزرگ آغاز شده است. کسی که چند هفته اول حضورش در ایران، پرسپولیس را از روی سکوها زیرنظر بگیرد و تدریجاً روی صندلی شماره یک نیمکت آفتابی شود.

این برای حسین هدایتی که هنوز فاز نهایی قدرت حسابهای بانکی خود را به نمایش در نیاورده یک فرصت ویژه محسوب می شود. هموکه بارها وعده باز کردن پای یک چهره شاخص دنیای فوتبال را به فوتبال ایران مطرح کرده است، اما تا زمانی که اختیاراتش در پرسپولیس به میزان دلخواهش برسد باید صبر کرد.

مذاکرات پنهانی پرسپولیس با «آلبرتو زاکرونی»، سرمربی اسبق میلان ایتالیا که با این تیم اسکودتو را فتح کرد و پس از آن روی نیمکت اینتر و کیه وو نشست آغاز شده و مراحل ابتدایی را طی می کند. درخواست زاکرونی برای یک فصل و نیم حضور در ایران چیزی نزدیک به یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان است که با توجه به مبلغ پرداختی مدیران پرسپولیس به افشین قطبی نامعقول به نظر نمی رسد. خبر مذاکره با سئول گونش که در حال حاضر در کره جنوبی مشغول به کار است، نوعی رد گم کنی برای اعلام ناگهانی نام گزینه نهایی است.

آلبرتو زاکرونی شاید به همین زودیها راهی تهران شود

funpatogh . com

مطالب مرتبط با تغيير مسير هدايتي پس از پيروزي مقابل فولاد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۸ بهمن ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.