گوناگون

نیمی از زنان باردار از تزریق واکسن انفلوآنزای خوکی امتناع خواهند کرد


در یک نظرسنجی پزشکی معلوم شد؛ نیمی از زنان باردار در صورت دسترسی به واکسن آنفلوآنزای H1N1 از تزریق این واکسن خودداری خواهند کرد.

این نظرسنجی جدید که در سایت اینترنتی «مامزنت» منتشر شده آشکار می‌سازد این امتناع و خودداری از دریافت واکسن آنفلوآنزای خوکی، به دلیل ترس گسترده و فراگیر از این بیماری است.

طبق گزارش روزنامه گاردین چاپ لندن، ۴۸ درصد از زنان باردار شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار کرده‌اند: واکسن را تزریق نخواهند کرد، ‌6 درصد اعلام کردند قطعا این واکسن را می‌زنند و ۲۲ درصد نیز اظهار داشتند که احتمال دارد واکسن را تزریق کنند.

این بررسی هم چنین نشان داده است که ۱۵ درصد از این زنان باردار می‌گویند: در خانواده‌شان سابقه ابتلا به آنفلوآنزای خوکی را داشته‌اند.

به گفته تحلیلگران این نشریه، برخی از زنان باردار نگران سالم و بی‌خطر بودن نتایج آزمایشات روی این واکسن جدید هستند و برخی دیگر نیز نسبت به تاثیرات و عوارض جانبی این واکسن ترس و عدم اطمینان دارند. هرچند تمام این زنانی که فرزندی در راه دارند تلاش می‌کنند بهترین شرایط را برای کودک خود ایجاد کنند اما از نظرسنجی‌ها این چنین برمی‌آید که اغلب نگران ایمنی این واکسن هستند و می‌ترسند که تزریق واکسن موجب ابتلای آنها به بیماری شود.

مطالب مرتبط با نيمي از زنان باردار از تزريق واكسن انفلوآنزاي خوكي امتناع خواهند كرد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱ بهمن ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.