گوناگون

روستائیان چینی، ساخت «مولان»‌ را عقب انداختندمولان


روستائیان چینی، ساخت «مولان»‌ را عقب انداختند


سینمای ما -  تولید نسخه جدید فیلم سینمایی «مولان» در چین با مشکل رو به رو شد. سازندگان این فیلم به دلیل خشم و عصبانیت اهالی دهکده‌ای که قرار است فیلم در آن جا فیلمبرداری شود، سه روز کار فیلمبرداری را متوقف و تعطیل کردند.
رسانه‌های گروهی چین که خبر تعطیل فیلمبرداری «مولان» را با آب و تاب چاپ و پخش کردند، خبر می‌دهند که روستائیان خشمگین منطقه هبی، حتی قصد داشتند لوازم و ادوات فیلمبرداری را نیز به گروگان بگیرند! به گفته مقامات محلی، روستائیان وقتی متوجه حضور گروه سازنده «مولان» در روستای خود می‌شوند، با حضور در محل استقرار اکیپ، مانع از شروع کار آنها می شوند.
علت خشم و اعتراض اهالی روستا این بود که یک گروه فیلم‌سازی دیگر که مدتی قبل فیلم خود را در این محل فیلمبرداری کردند، بدون این که حق و حقوق اهالی روستا را (که برای آنها کار کرده بودند و خانه‌هایشان را در اختیار آنها گذاشته بودند) پرداخت کنند، دهکده را ترک کرده بودند. در حقیقت، روستائیان با تجمع در محل استقرار گروه سازنده «مولان» قصد انتقام‌گیری داشتند.
جیانگ ها کارگردانی نسخه جدید «مولان» با اهالی محل صحبت می‌کند و برایشان توضیح می‌دهد که اقدام غیرانسانی گروه قبلی فیلم‌سازی، ارتباطی به آنها ندارد. وی قول می دهد برای کسب اطمینان روستائیان، حقوق آنها را روزانه پرداخت کند. با این حال، دو روز طول کشید تا گروه سازنده «مولان» با کمک مقامات محلی، اعتماد، روستائیان را جلب کند. نوع اعتراض روستائیان هم جالب توجه بود. هر بار که گروه سازنده فیلمبرداری صحنه‌ای را شروع کردند، آنها در جلوی دوربین قرار گرفتند و کار فیلمبرداری را مختل کردند!
چن کان و زائد وی نقش‌های اصلی «مولان» چینی را بازی می‌کنند. «مولان» که یک افسانه کلاسیک چینی است و محبوبیت خیلی زیادی در بین مردم آن دارد، سال ۱۹۹۹ به صورت یک فیلم انیمیشن توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شد. این انیمیشن که در آمریکا و سایر کشورهای جهان تبدیل به کاری پرفروش شد، در داخل چین موفقیت چندانی کسب نکرد که این امر باعث تعجب اهالی سینما شد. مهمترین دلیل عدم موفقیت مالی فیلم عدم و استقبال تماشاگران چینی از آن، این بود که آنها احساس می‌کردند این قصه باید توسط بازیگران چینی بازی و به دست یک کارگردان چینی ساخته شود.
«مولان» قصه دختر نوجوانی را تعریف می‌کند که پس از حمله چنگیز‌خان به خاک کشورش، خودش را به صورت پسرها درآورده و راهی جبهه می‌شود،

منیع: خبرگزاری فارس


       

       

به روز شده در :
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۷ – ۱۶:۰

روستائیان چینی، ساخت «مولان»‌ را عقب انداختند

Jahan Cinemaema

مطالب مرتبط با روستائيان چيني، ساخت «مولان»‌ را عقب انداختند


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۸ دی ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.