گوناگون

ظاهرا خواب گردها بیشتر زمانی در خواب راه می روند که در الگوهای طبیعی خوابشان اختلال ایجاد شده باشد.

محققان کانادایی می‌گویند ظاهرا خواب گردها بیشتر زمانی در خواب راه می روند که در الگوهای طبیعی خوابشان اختلال ایجاد شده باشد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رویترز ، دکتر آنتونیو زادرا به هلث گفت : یافته‌های آنان نشان می‌دهد ترکیب عواملی که خواب را عمیق تر می‌کند ، مانند محرومیت از خواب ، و خواب منقطع — نظیر پریدن از خواب بر اثر سر و صدا — احتمال راه رفتن در خواب را برای خواب گردها افزایش می‌دهد.
زادرا و همکارانش در دانشگاه مونترال، ده خواب گرد و ده فرد عادی را در جریان خواب عادی یا خواب جبرانی پس از ‪ ۲۵‬ساعت محرومیت از خواب در معرض سر و صدا قرار دادند.

در گزارشی که در مجله پزشکی نرولوژی منتشر شد آمده است در این آزمایش مشاهده شد که هیچ یک از افراد عادی در خواب راه نرفتند اما سه نفر از خواب گردها دست کم یک بار در شرایطی که در جریان خواب عادی در معرض سر و صدا قرار داشتند در خواب راه رفتند و لی در جریان خواب جبرانی زمانیکه افراد در معرض سر و صدا قرار گرفتند هر ده خواب گرد در خواب راه رفتند.
زادرا در نتیجه‌گیری اعلام کرد، نتایج این مطالعه تاکیدی است بر این توصیه که خواب گردها باید چرخه‌های منظم خواب خود را حفظ کنند، تا حد امکان به اندازه کافی بخوابند و از عوامل بالقوه زیست محیطی بر هم زننده خواب پرهیز کنند.

pezeshk . us

مطالب مرتبط با ظاهرا خواب گردها بيشتر زماني در خواب راه مي روند كه در الگوهاي طبيعي خوابشان اختلال ايجاد شده باشد.


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۳ دی ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.