گوناگون

روایت سینمایی پسر ابراهیم حاتمی‌کیا از یک واقعه فوتبالی

روایت سینمایی پسر ابراهیم حاتمی‌کیا از یک واقعه فوتبالی
ابراهیم حاتمی‌کیا

با ساخت مستند «شهدای زمین چوار» صورت گرفت؛

 عیسی حاتمی‌کیا، فرزند فیلمساز دفاع مقدس با ساخت مستند شهدای زمین فوتبال چوار، وارد عرصه سینمای ورزشی شد.
 او که این مستند کوتاه را با همکاری گروه ورزش شبکه سه سیما تهیه کرده است، در توضیح چگونگی انتخاب این سوژه گفت: کلیات این داستان را در تهران شنیده بودم اما نمی‌توانستم در اینجا به ساخت آن بپردازم. بنابراین، با گروه ورزشی شبکه سه سیما تحقیقات خود را همراه با ساخت این فیلم آغاز کردم.
وی ادامه داد: این واقعه گذشته از اینکه بسیار دلخراش بود، خیلی جالب به نظر می‌رسید. به گفته ایلامی‌ها که این اتفاق برای آنها افتاده بود، هنگام جنگ، در ۳۶۵ روز سال، ۳۶۵ هواپیما از بالای سر آنها عبور می‌کرد. بنابراین، جنگ کاملاً برای آنها عادی بود و این واقعه هنگام بازی دو تیم در آن ایام صورت گرفته است.
عیسی حاتمی‌کیا تصریح کرد: تیم منتخب فوتبال ایلام در رده سنی نوجوانان و جوانان که خود را برای زیر گروه لیگ آماده می‌کرده، برای تمرین به اطراف استان می‌رود که در آنجا با تیم چوار به یک دیدار تدارکاتی می‌پردازد. در آن هنگام، هواپیماهای عراقی ابتدا از بالای سرشان عبور می‌کردند و بعد از شناسایی کامل، دوباره برمی گردند. سپس آنها را بمب باران می کنند و ۱۵ نفر کشته می شوند.
مستندساز جوان با اشاره به استقبال فراوان مردم ایلام از ساخت این مستند، گفت: این استان بیشترین مرز را با عراق دارد. این مسئله برایم خیلی جالب توجه بود.
وی خاطرنشان کرد: ماجرای زمین چوار می‌تواند سوژه خوبی برای شروع یک کار سینمایی باشد که نیازمند تحقیق بیشتر است.
این مستند که در ۶ دقیقه ساخته و از برنامه ورزشی نود پخش شد، با حمایت مدیریت شبکه سه سیما و مدیریت گروه ورزشی تهیه شد. این شبکه نگاه ویژه‌ای به حرکات نوآورانه در این عرصه‌ها دارد.
منبع : خبرگزاری فارس
 

 

روایت سینمایی پسر ابراهیم حاتمی‌کیا از یک واقعه فوتبالی

مطالب مرتبط با روایت سینمایی پسر ابراهیم حاتمی‌كیا از یك واقعه فوتبالی


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.