گوناگون

تاخت قدرتمندانه «گرگ و میش: سپیده‌ دم»

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۹۰ 
|

تعداد مشاهده : ۵ 
|ارسال به دوستان


گزارش سینمانگار، محصول جدید سامیت اینترتینمنت «The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1: گرگ و میش: سپیده‌ دم قسمت اول» در تعطیلات روز شکر گذاری در روز پنج شنبه، با فروش ۶۲٫۳ میلیون دلار قدرتمندانه به اکران خود ادامه می دهد و در اکران جهانی اش توانست فروشی نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار را بدست آورد.

فروش این فیلم در آمریکای شمالی در روز یکشنبه به ۲۲۱٫۳ میلیون دلار رسیده، در حالی که در باکس آفیس بین المللی ۷۱٫۵ میلیون دلار در این هفته بدست آورد. تا به اینجا کل فروش خارج از خانه «گرگ و میش: سپیده‌ دم قسمت اول» به ۲۶۸ میلیون دلار می رسد و فروش کلی این فیلم در سراسر جهان ۴۸۹٫۳ میلیون دلار است.

با این روند فروش، این فیلم به راحتی می تواند فروش فیلم دوم خود را با نام «New moon: ماه نو» که ۲۳۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی بوده است بشکند و فراتر رود.

در این قسمت همانند سه قسمت قبلی “رابرت پتینسون”، “کریستن استیوارت”، “تیلور لاتنر”، “اشلی گرین”، “بیلی برک”، “سارا کلارک”، “جکسون راتبون”، ” پیتر فاسینیلی”، “نیکی رید”، “کیلان لوتز” بازیگران اصلی را تشکیل می دهند.

نمایی از پوستر فیلم «گرگ و میش: سپیده‌ دم قسمت اول»

کارگردانی این قسمت را “بیل کاندون” کارگردان اسکار گرفته هالیوود برعهده داشته است. فیلمنامه «گرگ و میش: سپیده‌ دم قسمت اول» را همانند سه فیلم قبلی “ملیسا روزنبرگ” از کتابهای «گرگ و میش» نوشته “استفانی میر” اقباس کرده است. بودجه ساخت این فیلم ۱۲۷ میلیون دلار برآورد شده است.

در خلاصه داستان این قسمت آمده است: بعد از ازدواج ادوارد و بلا، بلا سریعا حامله می شود و یک دختر نیمه انسان- خون آشام را به دنیا می آورد، با تولد “رنزمه”، جنگی بین گرگینه ها و خون آشامان درمی گیرد. جیکوب خواستار کشتن رنزمه می شود اما با دیدن او ماجرا به کلی تغییر می کند…

این هفته مکان دوم جدول متعلق به فیلم تازه به اکران درآمده دیزنی با نام «The Muppets: ماپت ها» می باشد که یک فیلم خانوادگی است. این فیلم زنده/عروسکی درباره یک سری “ماپت” است که با کمک سه طرفدارشان باید با هم متحد شودند تا بتوانند تائتر قدیمیشان را از دست یک سرمایه دار حریص نجات دهند.

این فیلم را “جیمز بابین” کارگردانی کرده و “جیسون سیگال”، “ایمی آدامز”، و “کریس کوپر” در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

در هفته ایی که گذشت این فیلم ۲۹٫۵ میلیون دلار کسب کرد و با احتساب فروش روز شکرگذاری فروش کلی «ماپت ها» به ۴۲ میلیون دلار می رسد.

«Happy two feet: خوش‌قدم دو» در هفته دوم ۱۳٫۴ میلیون دلار فروش داشت. این انیمیشن تا به اینجا ۴۳٫۸ میلیون دلار کسب کرده است و رده سوم جدول را از آن خود کرده است.

«Arthur Christmas: کریستمس آرتور» انیمیشن دیگری است که این هفته سینماهای آمریکا را اشغال کرد. این انیمیشن در ژانر کمدی- درام ساخته شده است و داستان یک شب کریسمس در قطب شمال را روایت می کند، جوانترین پسر بابانوئل از تکنولوژی بالای پدرش در رساندن هدایای کریسمس برای یک ماموریت اورژانسی استفاده می کند…

کارگردانی این انیمیشن برعهده “سارا اسمیت” بوده است. از صداپیشگان این فیلم می توان افرادی چون “جیمز مک‌آووی” (آرتور)، “هیو لاری” (استیو)، “بیل نایتی” (بابانوئل بزرگ)، “ایوا لانگوریا” و بسیاری دیگر را نام برد.

فروش «کریستمس آرتور» ۱۲٫۷ میلیون دلار گزارش شده است که با فروش روز عید شکرگذاری، روی هم رفته ۱۷ میلیون دلار فروش این انیمیشن بوده است.

به گزارش سینمانگار، «Hugo:هوگو» فیلم تازه به اکران درآمده “مارتین اسکورسیزی” این هفته به سینماها راه پیدا کرد.

این فیلم سه بعدی بهتر از انتظارها عمل کرد و در اکران اول ۱۵٫۴ میلیون دلار را از آن خود کرد. ۷۵ درصد فروش این فیلم از پخش سه بعدی این فیلم و بقیه آن از فروش معلمولی این فیلم بدست آمده است.

داستان «هوگو» در دهه ۱۹۳۰ در پاریس اتفاق می افتد، جایی که یک پسر یتیم که در یک ایستگاه قطار زندگی می کند درگیر یک ماجرای مرموز که مربوط به پدرش و یک ربات است می شود.

از بازیگران اصلی این فیلم می توان “بن کینگزلی”، “ساشا بارون کوهن”، “آسا باترفیلد”، “کلویی گریس موریتز”، “ری وینستون” و “جود لاو” را نام برد.

کمدی «Jack and Jill: جک و جیل» این هفته با فروش ۱۰٫۳ میلیون دلار در رتبه ششم جدول ایستاد. فروش کلی این فیلم در سومین هفته اکران به ۵۷٫۴ میلیون دلار می رسد.

«Immortals: فناناپذیران» این هفته تنها ۸٫۸ میلیون دلار بدست آورد. فروش کلی این فیلم به ۶۸ میلیون دلار بعد از سه هفته اکران می رسد.

انیمیشن «Puss in Boots: گربه چکمه پوش» در پنجمین هفته اکران همچنان جزو ده فیلم برتر باکس آفیس قرار دارد. این فیلم این هفته ۷٫۴۵ میلیون دلار دیگر بدست آورد تا در فروش کلی ۱۳۳ میلیون دلار را داشته باشد.

رقم فروش دو فیلم آخر جدول «Tower heist: سرقت از برج» و «The Sescendants: فرزندان» در این هفته به ترتیب ۷٫۳ و ۷٫۲ میلیون دلار می باشد.

به گزارش سینمانگار، فیلم «we Bought a Zoo: ما یک باغ وحش خریدیم» روز یکشنبه به سینماها آمد. این فیلم که کارگردانی آن بر عهده “کامرون کرو” بوده، “مت دیمون” و “اسکارلت جوهانسون” را در خود دارد.

«ما یک باغ وحش خریدیم» به صورت اکران محدود و تنها در ۸۰۰ سینما اکران شده است و در آینده توسط کمپانی سازنده اش فاکس قرن بیستم به چندین سینمای دیگر نیز می رود.

مطالب مرتبط با تاخت قدرتمندانه «گرگ و میش: سپیده‌ دم»


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۷ دی ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.