گوناگون

کیدمن علیه خشونت زنان

صندوق توسعه سازمان ملل برای زنان باحمایت نیکول کیدمن، هنرپیشه معروف و مطرح هالیوود، برنامه ای برای مبارزه با خشونت علیه زنان، در اینترنت راه اندازی کرده است. در بیانیه ای از سوی نیکول کیدمن از مردم خواسته تا به این سایت بپیوندند و با خشونت علیه زنان مبارزه کنند.کیدمن علیه خشونت زنان

شعار "به خشونت علیه زنان نه بگویید" تا هشتم مارس ۲۰۰۸ روز جهانی زنان ادامه دارد و از برنامه های مورد حمایت سازمان ملل برای مقابله با خشونت علیه زنان و بالا بردن آگاهی ها در خصوص این مشکلات به شمار می رود. در این برنامه از دولت خواسته شده است تا حذف چنین خشونت هایی در مورد زنان را ادامه و در دستور کار خود قرار دهد.

مدیر صندوق توسعه سازمان ملل زنان ابراز امیدواری کرد که میلیون ها امضا در مورد این درخواست از دولت ها برای مقابله با خشونت علیه زنان بیفزاید.

نیکول کیدمن سفیر حسن نیت زنان در مراسم آغاز به کار این سایت حضور نداشت، اما طی بیانیه ای خاطر نشان کرد که او از اولین امضا کنندگان چنین درخواستی بوده است.

وی خشونت علیه زنان را ناقض حقوق بشر دانست.
آمارها نشان می دهد که از هر سه زن، یکی از آنها در طول زندگی خود با انواع خشونت ها مواجه می شود. خشونت در محل زندگی، قاچاق و تجاوز به زنان در مناطق بحرانی از جمله این خشونت ها هستند.

تمرکز نیکول کیدمن بر روی مسائلی همچون تلاش برای خاتمه خشونت علیه زنان و تساوی حقوق زنان با مردان است.
این در حالی است که با آغاز اکران فیلم " قطب نمای طلایی" که بر اساس کتاب پر فروش "فیلیپ پولمن" ساخته شده منتقدان کاتولیک معتقدند می تواند اذهان نوجوانان را در معرض بحث های بسیار سنگین بزرگسالان قرار دهد و بسیاری از گروه های مسیحی، فیلم جدید نیکول کیدمن را "آموزش بی خدایی" برای کودکان توصیف کرده اند.

نکته جالب اینجاست که سفیر حسن نیت صندوق حمایت از کودکان و زنان سازمان ملل چگونه در چنین فیلمی به ایفای نقش می پردازد.

بابک عباسی

مطالب مرتبط با کیدمن علیه خشونت زنان


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۴ دی ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.