گوناگون

ورزش کردن استرس و فشارهای روحی و روانی را کاهش می دهد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰ 
|

تعداد مشاهده : ۵۹ 
|ارسال به دوستان


سلامت نیوز: دفتر سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی ورزش کردن را بهترین راه برای جلوگیری از استرس و فشارهای روحی روانی عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز، انجام فعالیت بدنی منظم به شکل های مختلف بر اساس شرایط فیزیکی و سنی فرد، اثر بسیار مثبتی در کاهش چربی خون، فشارخون، کاهش وزن و بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق دارد.

بنابراین گزارش، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در افرادی که حداقل فعالیت بدنی توصیه شده را انجام نمی دهند، ‌۵/۱ برابر افزایش می یابد و انجام حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز با شدت متوسط به صورت منظم توصیه می شود.

این گزارش می افزاید، استفاده از پله به جای آسانسور، پیمودن مسیر منزل تا محل کار و یا حداقل قسمتی از مسیر و پیاده روی روزانه از راه های افزایش فعالیت بدنی است.

بر اساس این گزارش، قدرت انقباض و نظم ضربان قلب پس از مدتى ورزش کردن بهتر مى شود، گنجایش ریه ها بیشتر شده و در نتیجه اکسیژن بهتر و بیشترى به بدن مى رسد، همچنین هماهنگى بین اعصاب و مراکز عصبى ایجاد شده و کارهاى فکرى آسان تر مى شود.

گفتنی است: با ورزش کردن حرکت اندام هاى هاضمه تسریع شده و حرکات دودى شکل معده که موجب هضم غذا مى شود سریع تر و راحت تر صورت مى گیرد و افرادى که فعالیت هاى جسمانى بیشترى دارند، کمتر از افراد کم حرکت، به بیمارى سنگ کلیه و اختلالات مشابه به آن مبتلا مى شوند چون بسیارى از مواد زاید، از طریق غدد عرق در پوست بدن بیرون ریخته مى شود.

مطالب مرتبط با ورزش كردن استرس و فشارهای روحی و روانی را كاهش می دهد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.