گوناگون

انتخاب میان وعده مناسب نقش مهمی در سلامت دانش آموزان دارد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ 
|

تعداد مشاهده : ۱۲ 
|ارسال به دوستان


سلامت نیوز: انتخاب میان وعده مناسب نقش مهمی در سلامت دانش آموزان دارد و انرژی لازم را برای فعالیت روزانه و مطالعه تامین می کند.

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی‌ ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:‌ میان وعده مناسب عادات غذایی درست را پایه ریزی می کند و از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سرطان،‌دیابت، فشارخون بالا و چاقی جلوگیری می کند.

دکتر زهرا عبداللهی با اشاره به این که اغلب کودکان و نوجوانان به میزان لازم میوه و سبزی مصرف نمی کنند، افزود: ‌توصیه می شود قسمت اصلی میان وعده آنان از این گروه از مواد غذایی باشد زیرا مصرف میوه و سبزی خطر ابتلا به بیماری های قلبی،‌ سرطان و فشارخون بالا را کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: سیب،‌ زردآلو، موز، گیلاس، آلبالو، انگور، طالبی،‌ کیوی، هلو، توت فرنگی و هندوانه مثال های خوبی از میوه ها هستند همچنین میوه های خشک و برگه ها مانند کشمش،‌ برگه هلو و زرد آلو و سایر میوه های خشک شده به خصوص اگر بدون شکر باشند جایگزین های مناسبی برای میوه هستند که دانش آموزان می توانند به راحتی آنها را در زمان های تفریح در مدارس میل کنند.

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه ادامه داد: در رژیم غذایی دانش آموزان معمولا مقادیر زیادی فرآورده های غلات وجود دارد اما اغلب این فرآورده ها شامل شیرینی ها، کیک های صبحانه،‌ غلات شیرین شده است که قند و چربی زیادی دارند و مصرف بی رویه آنها سبب اضافه وزن می شود.

دکتر عبداللهی به والدین توصیه کرد: سعی کنند غلات کامل را در اختیار کودکان و نوجوانان خود قرار دهند زیرا نسبت به غلات تصفیه شده‌،‌ فیبر، ویتامین و مواد معدنی بیشتری دارند. نان سنگک و ماکارونی سبوبس دار نمونه هایی از محصولات تهیه شده از غلات کامل هستند.

مطالب مرتبط با انتخاب میان وعده مناسب نقش مهمی در سلامت دانش آموزان دارد


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.