گوناگون

ابطال گواهینامه یک راننده زن با ۲۷۰ کیلومتر سرعت

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: امسال دو هزار و صد نفر از رانندگان متخلف بین یک ماه تا یک سال از رانندگی محروم و صلاحیت ۲۰ نفر نیز برای همیشه خلع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید هادی هاشمی ظهر دوشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران افزود: در سال جاری روزانه ۱۵ میلیون سفر و ۲۰ میلیون جابجایی داشتیم که ۲۰ درصد سفرها توسط تاکسی و ۵۰ درصد توسط وسایل نقلیه عمومی انجام شده است.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با مترو، چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با اتوبوس و چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با تاکسی جابجا شدند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تاکسیها در تهران به وسیله نقلیه نیمه عمومی لوکس تبدیل شده‌اند و بیشترین تخلفات تقاطع‌ها به تاکسیها اختصاص دارد، ضمن اینکه در حال حاضر راهنمایی و رانندگی از تاکسیرانی در تهران رضایت ندارد.

سرهنگ هاشمی با اشاره به محرومیت رانندگان در سال جاری گفت: امسال در بزرگراه‌ها با نصب دوربین از افرادی که سرعت‌ بالای ۱۴۰ کیلومتر داشتند و یا به تخلفات حادثه ساز پرداختند تست سلامت روانی گرفتیم.

وی ادامه داد: در سال جاری دو هزار و صد نفر از این رانندگان از یک ماه تا یک سال از رانندگی محروم و صلاحیت ۲۰ نفر نیز برای همیشه خلع شد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان زن نسبت به آقایان ۸۰ درصد در رعایت مقررات بهتر هستند، ولی اولین متخلفی که صلاحیت رانندگیش سلب شد زن بوده که در بزرگراه نیایش با سرعت ۲۷۰ کیلومتر در حال رانندگی بوده است.

سرهنگ هاشمی ادامه داد: در اسفندماه جاری استفاده از وسایل نقلیه شخصی ۲۰ درصد و توقفات بی مورد ۲۵ درصد کاهش داشته است که این ناشی از همکاری مردم با پلیس راهور است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به پنجشنبه و جمعه آخر سال گفت: همه ساله در دو روز پایانی سال شاهد تردد گسترده مردم در بهشت زهرا برای زیارت اهل قبور هستیم که این امر ترافیک سنگینی را در این محدوده ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته۲۳۰ هزار و ۴۰۰ نفر به وسیله نقلیه عمومی اتوبوس، ۹۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر با وسیله نقلیه شخصی و ۱۴۸ هزار نفر با مترو و به طور مجموع در پنجشنبه آخر سال گذشته یک میلیون و ۶۹ هزار و ۶۰۰ نفر به بهشت زهرا مراجعه کردند.

سرهنگ هاشمی ادامه داد: همچنین در جمعه پایان سال ۳۴۶ هزار نفر با وسیله نقلیه عمومی، ۱۴۸ هزار نفر با مترو و جمعاً یک میلیون و ۵۳۲ هزار نفر به بهشت زهرا مراجعه کردند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به طور مجموع در دو روز پایانی سال گذشته دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مردم تهران به بهشت زهرا مراجعه کردند که این موضوع مشکلات فراوانی را در امر ترافیک ایجاد کرده لذا از مردم درخواست می‌کنیم امسال از اکنون برای زیارت اهل قبور به بهشت هزار مراجعه کنند و تنها دور روز پایانی امسال را به این امر اختصاص ندهند.

از ۱۴ فروردین ۸۹ با خودروهای بدون طرح ترافیک برخورد می‌شود

سرهنگ هاشمی گفت: اگر افراد به هر دلیلی موفق به گرفتن طرح ترافیک سال ۸۹ نشوند پلیس از ۱۴ فروردین با این وسایل نقلیه برخورد می کند و در سال جاری نیز اجرای طرح‌های زوج و فرد و ترافیک تا ظهر پنجشنبه ۲۷ اسفند ادامه دارد.

منبع-شفاف

ابطال گواهینامه یک راننده زن با ۲۷۰ کیلومتر سرعت

siterooz . com

مطالب مرتبط با ابطال گواهینامه یک راننده زن با 270 کیلومتر سرعت


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۴ شهریور ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.