گوناگون

پخش جنجالی ترین برنامه هفت از سیما

همچنین کلکسیون وگلچین جالبی از صحنه های رقص وآواز و پایین کشیدن شلوارکه در بسیاری از صحنه های فیلمهای فارسی سینمای ایران وجود دارد نیز نمایش داده شد که در نوع خود بی نظیر بود.برنامه هفت شب گذشته در واقع جنجالی ترین برنامه ای بود که کمتر کسی انتظار آن را داشت .

به گزارش پارس توریسم ،این برنامه سینمای هفت در واقع برنامه به شدت تحسین برانگیزی بود که به نظر می رسد بتواند انتقاداتی را که دراین چند وقت ازاین برنمه شده بود را کاهش دهد .

درماههای اخیربسیاری از منتقدان ونویسندگان سینمایی از کیفیت این برنامه انتقاد کرده بودند و نشریاتی چون نافه وماهنامه فیلم وحتی رسانه هایی چون همشهری جوان و….از جمله جاهایی بودند که نویسندگان آن برنامه هفت را مورد انتقاد قرار دادند.

 /حمله غیر منتظره به فیمفارسی/

 در برنامه شب گذشته که می توان آن را حمله ای غیر منتظره به سینمای فیلمفارسی دانست بخشهایی از فیلمهای قبل از انقلاب مانند یکه بزن وگنج قارون به نمایش در آمد و فیلمهای ایرانی که در این سالها نما به نما از آنهاکپی شده بود نیز نمایش داده شد .همچنین  فیلم دوخواهربه همراه یک فیلم هالیوودی نمایش داده شد که صحنه به صحنه ونما به نما ودیالوگ به دیالوگ فیلم دوخواهر ازآن فیلم کپی شده بود.تماشاگری که این صحنه هارا نگاه می کرد واقعامتحیر می ماند که برخی فیلمسازان ایرانی در کپی کردن چه قدر استادند!

  /کلکسیونی از رقص و آواز و پایین کشیدن شلوار/

همچنین کلکسیون وگلچین جالبی از صحنه های رقص  وآواز و پایین کشیدن شلوارکه در بسیاری از صحنه های فیلمهای فارسی سینمای ایران وجود دارد نیز نمایش داده شد که در نوع خود بی نظیر بود.

/سکس پنهان/

 دراین برنامه که علیرضا رییسیان وشهریار بحرانی به عنوان مهمان حضور داشتند مسعود فراستی بااشاره به برخی فیلمهای مبتذل سینمای ایران تاکید کرد که اگرچه در سینمای قبل از انقلاب به موضوعاتی چون سکس ورقص و آواز پرداخته می شد ولی ما درپس از انقلب دراین فیلمهای مبتذل شاهد سکس پنهان هستیم .

 /مردم بهترین ناظران فیلمها/

در برنامه هفت همچنین عنوان شدکه بهترین کسانی که می توانند براین فیلمهای مبتذل نظارت کنند خود مردم هستند . چون هم اکنون دیگر مردم از این فیلمها خسته شده اند وکسی از آنها استقبال نمی کند .

 /بحران کمبود مخاطب /

  به گزارش پارس توریسم برنامه شب گذشته هفت در حالی به بحران کمبود مخاطب می پرداخت ودر تحلیلهای مجری برنامه ومهمانان آن به این نکته پافشاری می شد که مردم از فیلمهای سینمای  ایران خسته شده اند که بهنظر می رسد این تحلیل تحلیل درستی نباشد .چون به اعتقاد نگارنده در سال جاری فیلمهای مطرحی چون به رنگ ارغوان(ابراهیم حاتمی کیا) ،شاعر زباله ها (محمد احمدی )،هیچ (رضا کاهانی )تسویه حساب (تهمینه میلانی )،طلا ومس(همایو اسعدیان ) ،سن پطربورگ (بهروز افخمی )،لطفا مزاحم نشوید(محسن عبدالوهاب) ،طهران تهران(داریوش مهرجویی و مهدی کرم پور )،پسر آدم ،دختر حوا(رامبد جوان )،آناهیتا (عزیز الله حمید نژاد)و….به نمایش در آمده اندکه رضایت مردم ویا منتقدان را کسب کرده اند.به نظر می رسد باید درزمین اکران وپخش فیلمها وتشویق مردم برای رفتن به سینما تلاش کرد. بسیاری از مردم عادت کرده اند که به تماشای این فیلمها پس ازپایان اکران آن بنشیند.مشکلات اقتصادی مردم وگرفتاری آنها باعث شده تا انها ترجیح دهند که به جای سینما به دیدن تماشای فیلمهااز طریق نسخه ویدیویی آن اقدام کنند.

 /گرانی بلیط سینما ،عامل مهمی در عدم استقبال مردم/

 از سویی دیگر باافزایش قیمت  بلیط سینما،بخشی از علاقه مندان سینما ازرفتن به سینما منصرف شده اند ودلیل وسند مهم برای این ادعا دونظر سنجی جالب برنامه هفت و سایت سینمای مااست که اکثر سینما دوستان از افزایش قیمت بلیطهای سینما ابراز نارضایتی کرده اند .همان موضوعی که فوتبال ما دچارش شده وافزایش بلیط بازیهای فوتبال باعث کاهش تماشاگران فوتبال شده است اتفاقا دربرنامه نودفردوسی پور ودر نظر سنجی آن بسیاری از فوتبال دوستان  نارضایتی خودرا درزمینه افزایش بلیط مسابقات فوتبال اعلام کردند .حتی نگارنده در برنامه نود شاهد بود که تماشاگر مسابقه فوتبالی در بادان بااشاره به مشکلات اقتصادی مردم این شهر عنوان می کرد بسیاری توان خرید بلیط یک مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه شان را ندارند.

 /بلیط ۴۰۰۰تومانی زور دارد/

 همچنین به اعتقاد بسیاری از علقه مندان سینما بسیار زور دارد که برای تماشای یک فیلم سینمایی باید مبلغ ۴۰۰۰تومان بری آن فیلم دریکی از پردیسها داد . به همین خاطر است که درروزهایی که بلیط سینما نیم بهاست استقبال عجیب وغریب از فیلمها می شود وبسیاری از سالنها پرتماشاگر است .

 

/سرمایه گذاری در اکران فیلمها/

 مسعود فراستی منتقد حاضار دراین برنامه نیز به نکته مهمی اشاره کرد وگفت که به جای سرمایه گذاری بسیار درزمینه تولید فیلمها ،باید این سرمایه گذاری در زمینه اکران این فیلمها صورت گیرد .

 /بازسازی سینماه معجزه می کند/

 بازسازی سینما وایجاد پردیسهای سینمایمدرن از جمله اقداماتی است که می تواند باعث  آشتی مردم با سینما شود به گونه ای که در ماهای اخیر شاهد بودیم که چگونه باز سازی سینما شکوفه در جنوب تهران آن را تبدیل به پر تماشاگرترین سینمای کل تهران کرد.سینمایی که به گفته مالک آن نشان از علاقه بسیار مردم جنوب تهران به سینما داردو باعث شد هنرمندان چون داوود رشیدی ،رضا عطان ،امین حیایی ،علیرضارییسیان ،مهناز افشار ،رضا کاهانی ،علی معلم و…خوشحالی خودرااز افتتاح آن پنهان نکنند.امین حیایی که از افتتاح این سینما غافل گیر شده گفت با افتتاح هر سینمایی مشکلات اجتماعی کاهش خواهد یافت و مهناز افشار نیز افتتاح سینما شکوفه را باعث رفع مشکلات فرهنگی دانسته و رضا عطاران نیز گفته باید قدردان سرمایه گذارانی بود که درجنوب شهر برای سینما سرمایه گذاری کرده اند .

 

/بالاترین آمار تماشاگران درتهران/
 

اما همانطور که اشاره استقبال از سینما شکوفه پس از بازسازی بسیار حیرت انگیز بوده است .  علی سرتیپی  صاحب سینمای «شکوفه» در گفت وگو با خبر گزاری فارس گفته : استقبال فوق‌العاده خوبی از این سینما شده و ما هر روز بالاترین آمار تماشاگر را در تهران داریم . به گفته سر تیپی : سینما شکوفه روزانه بین ۳ تا ۵ هزار تماشاچی دارد که در روزهای تعطیل هفته تا حدودی افزایش می‌یابد.
 
 /علاقه شدید مردم جنوب شهر به سینما/

 
سرتیپی با بیان این مطلب که سینما شکوفه در منطقه‌ای قرار گرفته که مردم آن علاقه شدیدی به سینما دارند، گفته است : در این منطقه از تهران قشر فرهنگی و خانواده‌های متعددی زندگی می‌کنند که با توجه به کمبود سالن‌های سینما در این منطقه و بالا بودن استانداردهای این سینما، استقبال نیز خوب بوده است.

/۱۴ماه برای بازسازی/

 سینما شکوفه که از روز جمعه (۳۰مهر) آغاز به کار کرده مجهزترین سینمای ایران از نظر فنی و تکنیکی به شمار می رود. مدیر این سینما در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفته : برای بازسازی سینما شکوفه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بازسازی آن ۱۴ ماه به طول انجامیده است.

/جایزه برای تماشاگران/

 از سویی دیگر خبر گزاری ایلنا خبر داده که طی یک قرعه‌کشی تعدادی از تماشاگران سینما شکوفه برنده جایزه شدند
علی سرتیپی مدیر سینما شکوفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب افزود: در تعدادی از سانسها با قرعه کشی از تماشاگران جوایزی اهدا شد. سرتیپی  این برنامه را  با هدف تشویق تماشاگران برای حضور در سینما و به نوعی تشکر از مخاطبینی دانسته  که فیلم‌ها را در سینما می‌بینند .به گفته سر تیپی  به سه نفر از تماشاگران و براساس شماره صندلی و ردیف‌ آنها مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و به چهار نفر مبلغ ۵۰ هزار تومان هدیه اهداء شده است . سرتیپی با تاکید بر اینکه این قرعه‌کشی بدون اعلام قبلی برگزار شده و به صورت ناگهانی در ابتدای شروع هر سانس بود گفت: قصد داریم این برنامه را در هفته‌های آینده نیز اجرا کنیم و در دو روز هفته بدون اعلام قبلی در بین تماشاگران قرعه‌کشی صورت می‌گیرد و جوایز نقدی به آنها تعلق می‌گیرد. همچنین هر روز صبح نیز در بین دانش‌آموزانی که در سینما حضور پیدا می‌کنند قرعه‌کشی صورت می‌گیرد و هر روز به ۱۰ نفر هر کدام مبلغ ۱۰ هزار تومان جایزه اهداء می‌شود. مدیر سینما شکوفه با اشاره به راه‌اندازی وبلاگ این سینما گفت: به زودی سایت سینما نیز راه‌اندازی می‌شود

/سینماهایی که باید بازسازی شوند/

 این در حالی است که سنما شکوفه قبل از بازسازی خودیک سینمای بسیار مهجور درتهران بود و این نشان می دهد که در صورت تلاش و حمایت مسئولان ،بسیاری از سینماها می توانند فروشی مثل سینما شکوفه داشته باشند .مثلا سینما ناهیدکه در جنوب تهران قرار دارد پس از بازسازی ،تعداد تماشاگرانش ده ببر شد .

 

 /معضل همیشگی کمبود سالن سینما/
 
معضل کمبود سالن سینما درایران سالها به گونه ای بوده که داوود رشیدی بازیگر مطرح سینما وتلویزیون  کمبود سالنهای سینمای استاندارد رااز بزرگترین کمبودهای سینمای ایران دانسته و افتتاح یک سینمای استاندارد را باعث خوشحالی دانسته است .

 /خوشحالی اهالی سینما/

 .بد نیست بدانید که سیروس تسلیمی نیز به بهانه افتتاح سینما شکوفه در اظهار نظری گفته  هر سینمایی که افتتاح می شود باعث خوشحالی اهالی سینماست وی اظهار امیدواری کرده که دراین سالن فیلمهای خوب به نمایش در آیدچون از نظر این تهیه کننده مطرح سینمای ایران مردم شریف این منطقه استحقاق دیدن فیلهای  خوب را دارند .

 

 /گشایش دروازه ای به روی فرهنگ/
 
علی معلم نیز افتتاح هر سینمایی درروز گار ما دراین شرایط تاریخی گشایش یک دروازه بزرگ به روی فرهنگ می داند و امیدواراست  گسترش سینماها وبه ویژه سینما شکوفه  در بالارفتن فرهنگ تماشاگران  فهیم سینما نقش مهمی در آن منطقه ایفا کند.

 

 /دعا می کنیم…./

انسیه شاه حسینی نیز گفته :افتتاح هر سالن سینما جرقه امیدی است و یک حرکت فرهنگی است و ما دعا می کنیم کسانی را که باعث وبانی این ساخت وسازها می شوند .

 /با باز شدن هر سینما ،درب جهل و نادانی بسته می شود/

به اعتقاد این کار گردان سینمای دفاع مقدس ،هر وقت درب  سینمایی باز می شود نوری به داخل تابیده می شود که پشت سر آن درب جهل ونادانی بسته می شودواین چیزی است که جامعه امروز ما بیشتر از هرزمان به آن نیاز دارد.

  /سینما با پردیسهای سینمایی رونق می گیرد/

  به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران ،هم اکنون بسیاری از فروش فیلمها متعلق به پردیسهای سینمایی مدن است و سینماهای حتی بزرگ وقدیمی با آمدن پردیسهای جدید دیگر فروش گذشته خود را ندارند .به نظر می رسد معاونت سینمایی باید تمام تلاش خودرا معطوف به حوزه پخش واکران کند علی رغم برخی انتقادات سینمای ایران همچنان با فیلمهایی چون به رنگ ارغوان وطلا ومس و بدرود بغداد وکیفر وهیچ …..در اوج است. پس انصاف نیست که همه کاسه کوزه ها را بر سینمای ایران بشکنیم .فیلمهایی که همه نوع طیف وگروهی از آن استقبال می کنند از مسئولان عالی رتبه نظام تا بسیاری از مردم عادی…

پخش جنجالی ترین برنامه هفت از سیما

persianv

مطالب مرتبط با پخش جنجالی ترین برنامه هفت از سیما


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.